Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «НОВІТНЯ ПАРАДИГМА СУЧАСНОЇ ЛІНГВІСТИКИ, ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ТА МЕТОДИКИ»

3 листопада 2023 р, кафедра іноземних мов та інформаційно-комунікаційних технологій ЗУНУ провела
Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю
🟢«НОВІТНЯ ПАРАДИГМА СУЧАСНОЇ ЛІНГВІСТИКИ, ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ТА МЕТОДИКИ»
На пленарному засіданні мали за честь слухати вітальні слова та доповіді:
✨Микола ДИВАК, доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Західноукраїнського національного університету
✨Уляна КОРУЦ, кандидат юридичних наук, доцент, проректор з науковопедагогічної (міжнародна діяльність) роботи
✨Максим Живко, в.о. директора інституту міжнародних відносин ім. Богдана Гаврилишина
✨Dr. Dr..c. Thomas BAUER Centre for Internationalization – International Office Erasmus+ Coordinator Pädagogische Hochschule Wien Vienna, Austria
✨Prof. Eleni GRIVA Vice Rector for International Affairs and Life Long learning Professor of Applied Linguistics Faculty of Humanities and Social Sciences University of Western Macedonia- Greece
✨Prof. Dr. Latif DURLANIK, University of Hamburg Hamburg, Germany «Which interdisciplinary sub-areas are there in linguistics?»
✨Mag. Esther Drexler, PH Wien (Vienna, Austria) «SprachenCafé and multilingualism»
✨Ольга ЦАРИК, доктор педагогічних наук, професор, Західноукраїнський національний університет «Міжкультурна комунікація як ключовий фактор у реалізації міжнародних проєктів»
✨Олена ІЛЬЄНКО, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри іноземної філології та перекладу, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, президент громадської організації «Асоціація вчителів англійської мови «TESOL-Україна»
«Можливості професійного розвитку викладачів англійської мови»
Модератор конференції: кандидат філологічних наук, доцент Світлана Рибачок, окреслила основні аспекти роботи конференції:
✅ у лінгвістиці час від часу відбувається зміна пріоритетів дослідницької уваги і наукова проблема починає розглядатися під іншим, новим фокусом. Такий “новий погляд на стару річ” і формує поняття парадигми.
✅ для молодої парадигми мовознавства характерні нові настановчо-пізнавальні параметри: експансія до інших наук (експансіонізм), антропоцентризм, функціоналізм та когнітивізм у вивченні мовних явищ, пояснювальний характер тлумачення мовних феноменів (експланаторність), аксіологічність, прагматизм
✅ міжкультурна комунікація як ключовий фактор у реалізації міжнародних проєктів
✅ можливості професійного розвитку викладачів англійської мови
Роботу конференції було продовжено у секційних засіданнях.
Висловлюємо велику подяку керівництву ЗУНУ за участь і допомогу в організації роботи конференції, особисто ректору ЗУНУ Оксана Десятнюк всім зарубіжним науковцям-учасникам конференції, а також особлива подяка за участь в роботі конференції науковцям з прифронтових зон.