Стажування у Віденській Вищій Педагогічній Школі (Австрія) – досвід студентів

Привіт від студентки 2 курсу спеціальності «Бізнес-комунікації та переклад» Ірини Мишки, яка проходить стажування у Віденській Вищій Педагогічній Школі (Австрія) до майбутніх абітурієнтів незалежної України!💙💛
«На мою думку, міжнародний досвід є необхідною складовою підготовки фахівців у сфері бізнес-комунікацій та перекладу. Завдяки програмі «Erasmus+» і Кафедри іноземних мов та інформаційно-комунікаційних технологій Західноукраїнський національний університет , які мають діючі договори про міжнародне співробітництво з багатьма європейськими університетами – наші студенти мають можливість отримати цей унікальний досвід.
Це чудово, що ми маємо таку унікальну можливість брати участь у міжнародних програмах . Я дуже вдячна моїй кафедрі, Людмилі Костянтинівні Крайняк та Ользі Михайлівні Царик за підтримку на кожному з етапів програми, за можливість стати частиною програми Еразмус+ та отримати такий цінний досвід. Коли був оголошений конкурс на отримання гранту для семестрового навчання в одному з ВНЗ в Австрії – Педагогічному Університеті Відня – я завдяки підтримці кафедри іноземних мов та інформаційно-комунікаційних технологій та Еразмус офісу PH Wien подала заявку та підготувала всі необхідні документи на програму. І якою була моя радість виграти цей бажаний грант на літній семестр навчання в Університеті Відня!
Вже протягом першого місяця мене приємно здивував вибір курсів, заходів, екскурсій та поїздок, які пропонує Університет. На курсах, які я обрала для вивчення, ми робимо багато неординарних та цікавих завдань, які допомагають глибше розібратися у предметі, а також проходимо практику в школі . Все це допомогло зробити студентське життя більш насиченим, отримати новий досвід та познайомитися зі студентами з різних країн. Відень, як місто, також продемонстрував себе з найкращого боку, виявився мультикультурним і яскравим, що дає можливість пізнати та побачити багато нового. Програма семестрового навчання це міжнародний нетворкінг. Цей період я познайомилася з багатьма найцікавішими людьми, серед яких були студенти з різних країн світу; аспіранти, викладачі, провідні вчені та доктори наук у моїй галузі.
Це були 2 місяці, наповнені необмеженими можливостями та новими горизонтами розвитку. І я, у свою чергу, намагаюся взяти з них максимум користі. Навчання за цією програмою дало мені надзвичайно важливий досвід.
Навчання на даній програмі є чудовою мовною практикою, адже семінари та лекції проводяться двома мовами одночасно(німецькою та англійськю). Завдяки дуальній освіті на спеціальності Бізнес-комунікації та переклад я змогла легше адаптуватись до навчання в Педагогічному університеті Відня. Програма обміну пропонує рівні можливості навчання для студентів які знають англійську та німецьку, адже викладачі ведуть семінари двома мовами німецькою та англійською. Я вважаю це прекрасною можливістю покращити знання двох мов одночасно. Навчання відбувається за змішаною формою: як online лекції, так і лекції на кампусі.
Також завдяки кафедрі іноземних мов , яка завжди пропонує різні можливості для студентів, я виграла стипендію для вивчення німецької мови в університеті міста Бремен. Процес отримання стипендії був досить довгим, спершу я склала тест на рівень знання німецької мови OnSet який проводила представник DAAD в університеті ЗУНУ. Після отримання результатів тесту, потрібно було заповнити аплікацію на сайті DAAD, завантажити всі документи, які вимагаються програмою, обрати три пріоритетних для вас університети написати мотиваційний лист та описати чому саме ви повинні отримати дану можливість. Найважче з усього процесу було очікування відповіді. Лист з остаточним рішенням прийшов майже через 4 місяці. Але всі нюанси забуваються, коли отримуєш довгоочікувану відповідь.
Цей досвід дав мені надзвичайно важливі навички міжнародної комунікації та нові професійні контакти.
Я вдячна програмі Erasmus+ за ті незабутні враження та знання, які я отримую в PH Wien та рекомендую всім бажаючим випробувати свої сили у цій програмі.»