16th National Selection Coference – 16-та Національна відбіркова конференція “Маґура 2023”

У Західноукраїнському національному університеті на базі навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина, розпочала роботу 16-та Національна відбіркова конференція “Маґура 2023” Європейського молодіжного парламенту Україна!

Учасники заходу – 145 яскравих особистостей віком 15-25 років, які є молодіжними лідерами України, Данії, Кіпру, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Сербії, Туреччини, Швеції.

Національна відбіркова сесія відбувається раз на рік і організовує її Національний комітет Європейського молодіжного парламенту (ЄМП) для того, щоб відібрати найкращих учасників до української делегації, яка представлятиме Україну на Міжнародних сесіях ЄМП. Крайня Національна відбіркова сесія (офлайн) Європейського молодіжного парламенту в Україні проходила чотири роки тому – в 2019 році в Києві.

“Маґура 2023” – це унікальна можливість для учасників зрозуміти особливості діяльності європейських інституцій, спробувати себе у ролі “делегата” одного з комітететів та Генеральної Асамблеї Європейського Парламенту, розвинути навички відкритості, толерантності та активного громадянства, зрештою – відчути дух суперництва і командної роботи!

Досвідчені модератори парламентських комітетів під керівництвом президента конференції допоможуть в ознайомленні з діяльністю Європейського парламенту, розробці та прийнятті відповідальних рішень для вирішення проблем сучасної Європи.

На делегатів комітетів чекають:
✅тімбілдинг, під час якого учасники познайомляться з діяльністю організації «Європейський молодіжний парламент – Україна» та учасниками свого комітету; ✅робота в одному із дев’яти комітетів над обговоренням актуальної проблеми і написанням резолюції;
✅засідання Генеральної Асамблеї, під час якої делегати запропонують свої варіанти розв’язання проблем ЄС і візьмуть участь у дебатах з обговорення резолюцій.

Робота моделі Європейського молодіжного парламенту Україна (м. Тернопіль, 2023) здійснюється під загальним головуванням Президента 16-тої Національної відбіркової конференції “Магура 2023” – Лазароса Гаджифородоса, який представляє Кіпр.

Особливістю Національної відбіркової конференції є наявність спеціально підібраної команди міжнародного журі. Забезпечують роботу Національної відбіркової конференції:
🔸️академічна команда – досвідчені модератори парламентських комітетів;
🔸️медіакоманда – постійний супровід і висвітлення події в медіапросторі;
🔸️ команда організаторів (цьогоріч сформована на базі Міжнародний ЗУНУ молодіжнми лідерками: Людмила Галюлько – студентка 1 курсу освітньої програми “Міжнародна економіка” (гр. ЕМЕ-11); Анна Стасюк – студентка 1 курсу освітньої програми “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії” (гр. МВСК-11).

Молодіжна модель Європейського парламенту “Магура 2023” – подія, яка однозначно розширить знання кожного учасника про ЄС та його законодавчий орган – Європейський парламент! А ще – це робота 9 комітетів, напрацювання резолюцій за 9 темами, настановчі міні-лекції, тімбілдінги, кава-брейки, нетворкінг, і – підсумкова Генеральна Асамблея… Одним словом – це подія з тих, що запам’ятовуються на все життя!