Зимова школа педагогічної майстерності в рамках проекту Британської Ради в Україні

  • 28 Лют, 12:21

     Тернопільський національний економічний університет продовжує свою співпрацю з Британською Радою в Україні у проекті «Англійська мова для університетів». В рамках вищевказаного проекту з 19 по 24 лютого 2018 року в м. Львів відбулася Зимова школа педагогічної майстерності (Teacher Development Winter School 2018).

     Головною метою заходу був професійний розвиток викладачів, ознайомлення із сучасними підходами до викладання іноземної мови у вищих навчальних закладах.

     В Зимовій школі педагогічної майстерності взяли участь доцент кафедри іноземних мов ТНЕУ Штохман Лілія Миколаївна, старший викладач кафедри іноземних мов ТНЕУ Гупка-Макогін Надія Ігорівна та викладач кафедри іноземних мов ТНЕУ Горенко Ірина Володимирівна.

     Учасники заходу радо діляться своїми враженнями:
     Штохман Лілія Миколаївна: тиждень професійного навчання, організований Британською Радою, перевершив мої очікування своєю чіткою організацією, доброзичливістю та компетентністю тренерів. Навіть багатогодинні насичені заняття не стали перешкодою позитивному враженню, а радше перевагою, яка дозволила якнайглибше зануритись у майстерність організації занять англійської мови для студентів немовного вузу.
По-новому представлений курс методики викладання відкрив багато акцентів, які впливають на ефективність навчання, серед яких: використання професійного контексту як ресурсу, виявлення потреб студентів і звідси – цілей занять, правильні підходи до мотивації тих, хто навчається, оцінювання та адаптування підручників відповідно до цих критеріїв, розробка професійно орієнтованих завдань, позитивна співпраця на занятті та багато інших.
Крім того, викладачі із різних вузів України мали змогу обмінятись досвідом викладання мови студентам різноманітних спеціальностей та спрямувань. Час, проведений серед колег та однодумців, минув справді непомітно!
     Гупка-Макогін Надія Ігорівна: мені поталанило взяти участь у Зимовій школі педагогічної майстерності в рамках проекту від Британської ради в Україні « Англійська мова для університетів». Це була унікальна можливість обмінюватися досвідом з активними і мотивованими викладачами, котрі готові удосконалюватися та змінювати підходи у навчанні англійської мови для спеціальних цілей (ESP). Участь у програмі допомогла мені поглибити знання з методики викладання ESP та здобути незабутній досвід роботи в команді. Завдяки цьому курсу я мала змогу дізнатися детальніше, які саме акценти потрібно розставити на початковому етапі професійно орієнтованого навчання англійської мови, починаючи від усвідомлення потреб студентів до розробки автентичних завдань та планування уроків. До наступного етапу потрібно поширити свої знання серед колег у формі воркшопу, презентації або семінару.
     Горенко Ірина Володимирівна: під час навчання ми ознайомились та опрацювали концепцію викладання спеціалізованої англійської мови (ESP- English for Specific Purposes) студентам економічних дисциплін. Детально проаналізовані нові методики викладання англійської мови. Взяли участь у численних воркшопах, здобуті знання на яких можна успішно застосувати у навчальному процесі. Учасники школи одержали сертифікати та зійшлися на думці, що програма, яку розробила Британська Рада (British Council) та різні аспекти якої були розглянуті на Зимовій школі педагогічної майстерності (Teacher Development Winter School 2018) знайде широкий відгук на кафедрах відповідного профілю в українських вишах.